×
Din varukorg är tom.

Kontakt

Kontakta oss – vi hjälper dig

Öppettider hos Callidus:

Kontoret:  Mån-Tors 08.00 – 17.00   Fredag 08.00 – 16.00
Butiken:  Mån-Tors 08.00 – 16.30   Fredag 08.00 – 15.30
Service och lager:  Mån-Tors 07.30 – 15.30   Fredag 07.30 – 14.30
​Lunch:  12.00 – 13.00

Lördag och söndag samt helgdag stängt

Telefon: 031-99 77 00
E-post: info@callidus.se​

Leverantörsfaktura i pdf sänds till:
E-post: leverantorer@callidus.se

Service

Telefon: 031-99 77 20
E-post: service@callidus.se

Återförsäljare servicesupport

Telefon: 031-99 77 02
E-post: support@callidus.se

Adress​, leverans- och besöksadress:

Callidus AB
Bangårdsvägen 31
428 36 Kållered

 

Nihad Raoof

Servicebokning & Privat Tekniskt support
031-99 77 03
nihad.raoof@callidus.se

Johan Kummel

Vattenreningskonsulent
031-99 77 08
johan.kummel@callidus.se

Mikael Olsson

Vattenreningskonsulent
031-99 77 19
mikael.olsson@callidus.se

 

David Olsson

Vattenreningskonsulent
031-99 77 22
david.olsson@callidus.se

 

Nimon Mulaj

Vattenreningskonsulent
031-99 77 13
nimon.mulaj@callidus.se

Elizabeth Phillips

Vattenreningskonsulent
031-99 77 06
elizabeth.phillips@callidus.se

Daniel Wahlström

Återförsäljaransvarig
031-99 77 17
daniel.wahlstrom@callidus.se

Johan Bengtström

Projektledare System & Industri
031-99 77 05
johan.bengtstrom@callidus.se

Henrik Karlsson

Teknisk Support ÅF
031-99 77 15
henrik.karlsson@callidus.se

Torbjörn Stjernhammar

Leverans- & Lageransvarig
031-99 77 12
torbjorn.stjernhammar@callidus.se

Arijan Hoxhaj

Produktions- & Servicechef
031-99 77 18
arijan.hoxhaj@callidus.se

Magnus Molander

Servicetekniker
0771-99 77 20
service@callidus.se

Henrik Stjernhammar

Servicetekniker
0771-99 77 20
service@callidus.se

Dick Ljungberg

Servicetekniker
0771-99 77 20
service@callidus.se

Ann-Charlotte Lammers

Ekonomi
031-99 77 11
ann-charlotte.lammers@callidus.se

Peter Östman

Försäljnings- & Marknadschef
031-99 77 07
peter.ostman@callidus.se

Har du komunalt eller enskilt vatten?

Kommunalt vatten

Kommunalt vatten

Enskilt vatten

Enskilt vatten

Vilken typ av enskilt vatten har du?

Borrad brunn

Borrad brunn

Grävd brunn

Grävd brunn

Annan typ av brunn

Annan brunn

Vad används vattnet till?

Premanentboende

Permanentboende

Fritidshus

Fritidshus

Annan typ av brunn

Annat

Var ligger ditt hus?

Postnummer

Min adress

GPS position

Hitta min position

Vad har du för primärt fel på ditt vatten?

Lukt

Lukt

Färg

Färg

Smak

Smak

Lämnar missfärgningar

Efterlämnar missfärgningar

Igensatta ledningar

Igensatta ledningar

Sönderfrätta lednignar

Sönderfrätta ledningar

Okej, tack!

Du har alltså problem med ditt enskilda vatten. Med svar på dessa frågor har vi nu en tydligare bild av vad problemet är. För att säga exakt vad som är ditt vattenproblem behöver du göra en vattenanalys, och därefter få hjälp att hitta rätt lösning. Vi på Callidus kan hjälpa dig att rena ditt vatten.

Vill du få hjälp från oss? Fyll bara i dina kontaktuppgifter, så kontaktar vi dig snarast. Dina svar skickas till oss när du trycker på Skicka.

Jag godkänner att denna webbplats lagrar och hanterar mina personuppgifter och genom att använda funktionen "Hitta min position" tillåter jag denna webbplats att använder min IP-nummer för att fastställa min position.