×
Din varukorg är tom.

Kontakt

Kontakta oss – vi hjälper dig

Öppettider

Kontoret: 08.00 – 17.00
Butiken: 08.00 – 16.30
Service och lager: 07.30 – 16.30
​Lunch: 12.00 – 13.00
Dag före helgdag eller afton 08.00 – 14.00

Telefon: 031-997700
E-post: info@callidus.se​

Adress​

Callidus AB
Box 21
428 21 Kållered

Leverans- och besöksadress

Callidus AB, Bangårdsvägen 31, 428 36 Kållered

Ann-Charlotte Lammers

Ekonomi
031-99 77 11
ann-charlotte.lammers@callidus.se

Johan Bengtström

Projektledare syst. & industri
031-99 77 05
johan.bengtstrom@callidus.se

Peter Östman

Försäljnings- & Marknadschef
031-99 77 07
peter.ostman@callidus.se

Lotta Lundh

Marknadsassistent
031-99 77 10
lotta.lundh@callidus.se

Arijan Hoxhaj

Produktions- och servicechef
031-99 77 18
arijan.hoxhaj@callidus.se

Daniel Wahlström

Distriktsansvarig Syd/Väst
031-99 77 17
daniel.wahlstrom@callidus.se

Daniel Jonasson

Projekt- och utesäljare Norr/Öst
031-99 77 14
daniel.jonasson@callidus.se

Krister Bouvin

Vattenreningskonsulent
031-99 77 04
krister.bouvin@callidus.se

Nimon Mulaj

Vattenreningskonsulent
031-99 77 13
nimon.mulaj@callidus.se

Nihad Raoof

Servicebokning och Kundsupport
031-99 77 03
nihad.raoof@callidus.se

Johan Kummel

Senior Vattenreningskonsulent
031-99 77 08
johan.kummel@callidus.se

Henrik Karlsson

Servicetekniker
0771-99 77 20
service@callidus.se

Magnus Molander

Servicetekniker
0771-99 77 20
service@callidus.se

Henrik Stjernhammar

Servicetekniker
0771-99 77 20
service@callidus.se

Teknisk Support ÅF

Teknisk- och Service support
0771-99 77 20
service@callidus.se

Olavi Pulkki

Produktion
0771-99 77 20
service@callidus.se

Har du kommunalt eller enskilt vatten?

Kommunalt vatten

Komunalt vatten

Enskilt vatten

Enskilt vatten

Vilken typ av enskilt vatten har du?

Borrad brunn

Borrad brunn

Grävd brunn

Grävd brunn

Annan typ av brunn

Annan brunn

Vad används vattnet till?

Premanentboende

Permanentboende

Fritidshus

Fritidshus

Annan typ av brunn

Annat

Var ligger ditt hus?

Postnummer

Min adress

GPS position

Hitta min position

Vad har du för primärt fel på ditt vatten?

Lukt

Lukt

Färg

Färg

Smak

Smak

Lämnar missfärgningar

Efterlämnar missfärgningar

Igensatta ledningar

Igensatta ledningar

Sönderfrätta lednignar

Sönderfrätta ledningar

Okej, tack!

Du har alltså problem med ditt enskilda vatten. Med svar på dessa frågor har vi nu en tydligare bild av vad problemet är. För att säga exakt vad som är ditt vattenproblem behöver du göra en vattenanalys, och därefter få hjälp att hitta rätt lösning. Vi på Callidus kan hjälpa dig att rena ditt vatten.

Vill du få hjälp från oss? Fyll bara i dina kontaktuppgifter, så kontaktar vi dig snarast. Dina svar skickas till oss när du trycker på Skicka.

Jag godkänner att denna webbplats lagrar och hanterar mina personuppgifter och genom att använda funktionen "Hitta min position" tillåter jag denna webbplats att använder min IP-nummer för att fastställa min position.